فوت و فن های خرید میز غذاخوری

فوت و فن های خرید میز غذاخوری

برای خرید میز ناهار خوری  باید فوت و فن های خرید میز غذاخوری را بدونیم تا هنگام خرید به مشکل برنخوریم و استرس نداشته باشیم و از خریدمون مطمئن باشیم.

همچنان که شما می دانید میز ناهار خوری این روزها به یک کالای ضروری و حیاطی تبدیل شده و شما باید در منزا جایی را برای آن در نظر بگیرید و .

مثلا در آشپزخانه یا سالن پذیرای.

حالا که در خرید این کالا جای هیچ تردیدی نیست، ما می‌خواهیم به شما بگوییم بی‌گدار به آب نزنید و دست خالی راهی بازار نشوید! در این مطلب به شما می‌گوییم که یک میز خوب چه ویژگی‌هایی دارد و اصلا میز‌های محبوب این روز‌ها کدامند. از بورس‌های خرید و تنوع قیمت‌ها برای‌تان می‌گوییم و ترفند‌هایی که می‌توانید برای شناخت یک میز خوب به‌کار بگیرید.

 

اول این نکته‌ها را بدانید

برای خرید یک دست میز و صندلی استاندارد، باید توجه کنید که ارتفاع میز با مشخصات فیزیکی شما سازگار باشد. مثلا اگر شما قد زیاد بلندی ندارید باید سراغ میز‌هایی بروید که از حد عادی کوتاه‌ترند.

برای تشخیص یک میز استاندارد باید به این شکل عمل کنید:

وقتی روی صندلی، پشت میز می‌نشینید، بلندی میز باید تا قسمت زیرین قفسه سینه شما باشد و فاصله آرنج تا بدن نباید بیشتر از ۴۰ سانتی‌متر باشد، درغیر این صورت میز حالت استاندارد ندارد، زمانی‌که شما روی یک میز استاندارد غذا می‌خورید، باید تمامی اعضای بدن‌تان احساس راحتی کند.

میز نباید آنقدر کوتاه باشد که مجبور باشید با خم‌کردن کمر خود غذا بخورید یا آنقدر بلند باشد که احساس خفگی به شما دست دهد.

صندلی باید حالتی نرم و راحت داشته باشد و زاویه تشک زیرین تا تکیه‌گاه ۹۰ درجه باشد که هضم غذا به‌راحتی انجام شود. زمان غذاخوردن هرچقدر بیشتر طول بکشد و شما هرچقدر با فاصله و آهسته‌تر غذا بخورید، هضم غذا بهتر انجام شده و کمتر به دستگاه‌های بدن آسیب می‌رسد، اما اگر شما هنگام غذا خوردن احساس راحتی نکنید و حالتی استاندارد نداشته باشید، دوست دارید هرچه زودتر غذای‌تان را تمام کنید و به حالت اولیه بازگردید.

 

سبک ها و مدلها

میز غذاخوری نیز دارای سبکهاو مدلهای متفاوتی می باشد که میتوان به مدلهای مدرن،سنتی،کلاسیم و استیل اشاره کرد.تفاوت سبک و مدل‌ها این امکان را به خریدار می‌دهد تا از بهترین‌ها باخبر باشد. مدل‌های شیشه‌ای بسیار زیبا و درعین حال بسیار سنگین و پرخطر هستند. مدل‌های چوبی از محبوب‌ترین‌ها هستند. بعضی از این اجناس حاشیه‌های کنده‌کاری شده دارند و معرق‌کاری‌هایی با سبک‌های مختلف روی آن دارند. مدل‌های گرد و مدل‌های مستطیل هردو محبوبند ولی مدل‌های مستطیل شکل، چون راحت‌تر با فضای خالی منزل هماهنگ می‌شوند پرهوادارتر هستند. مدل‌های گرد بیشتر سبک چوبی- شیشه‌ای دارند به گونه‌ای که یک لایه چوب و یک لایه شیشه روی آن قرار می‌گیرد که می‌توان گفت زیبایی خاص خود را دارد.

شما می توانید در این باره با مشاوران فروشگاه تخصصی میز ناهار خوری مجنونی صحبت کنید و در این باره مشاوره رایگان بگیرید.

 

چگونه یک میز غذاخوری را تزئین کنیم؟

 

میز غذاخوری مستطیلی شکل

این نوع میز ها از عمومیت و روایج بیشتری در بین مردم و درکشور برخور دارند.از مزیت های خوب میز غذاخوری مربه یا مستطیل شکل میتواون به این ااره داشت که نسبت به میز غذاخوری گرد کمتر فضا میگیرند و شما میتوانید آن را با اکثر جاها و یا فضا درخونه جفت و جور کنید.

فوت و فن های خرید میز غذاخوری

 

میز غذاخوری گرد

این نوع میزهای گرد بسیار شیک و مدرن هستند و با انواع صندلی‌ها هم ترکیب می‌شوند. از این میز علاوه بر منزل در رستوران‌ها و کافه‌ها هم استفاده می‌شود. بعضی از این مدل‌ها در قسمت وسط دارای شیشه است که طبق سلیقه‌ی مشتری طراحی می‌شود.

این میزهای زیبا قابلیت نصب نیم‌طبقه‌ی گردان هم دارند که بسیار مناسب کافه و رستوران‌هاست.

میز غذاخوری گرد

پایه‌های چوبی این میز غذاخوری به صورت متقاطع بوده که جلوه خاصی را ایجاد کرده است و سبک و سیاق میز مناسب با فضاهای تقریبا مدرن است. این میزها استحکام و مقاوت زیادی دارند و شما می‌توانید سایزهای مختلف آن را از فروشگاه تخصصی میز ناهار خوری مجنونی سفارش بدید.

یکی از خواص یا ویژگی عالی میز ناهار خوری گرد ،خاصیت صمیمی بودن می باشد.چگونه؟  خوب میز غذاخوری گرد همیشه این حالت را برای شما و میهمانتان فراهم می کند که جوتون صمیمی تر بشه و شما پشت میز کاملا یکدیگر را می بینید و شما هنگام صرف غذا تسلط کامل به میز و غذا دارید.

میز غذاخوری کمجا

 

چگونه هنگام خرید میز غذا خوری استرس نداشته باشیم؟