مفاد قرارداد بین تامین کننده و فروشگاه اینترنتی مجنونی

دسته بندی ها :

قرارداد تامین کنندگان فروشگاه اینترنتی مجنونی

قرار داد  حاضر بر اساس ماده 10 قانونی مدنی، و با تابعیت از کلیه قوانین و مقررات  جمهوری اسلامی  ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب 1382 و آیین نامه  های مربوطه به صورت خاص ،از تاریخ عقد قرارداد  با مالک تامین کننده در سایت فروشگاه اینترنتی مجنونی به رسمیت قانونی  خواهد رسید. قرارداد حاضر  متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین ، اعم از شفاهی  و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد ،فاقد هرگونه اثر خواهد بود.

ماده 1): طرفین قرارداد

قرارداد حاضر بین فروشگاه اینترنتی مجنونی با کد آیسیک 543891  و شماره صنفی 0466193298  به مدیریت موسی مجنونی که در این قرارداد فروشگاه اینترنتی مجنونی خوانده می شود ،از یک سو  و از سوی دیگر که تامین کنندگان هستند و تامین کننده نامیده می شود ،در شهرستان مهاباد منعقد و برای طرفین حکم قرارداد قطعی  را داشته  و طرفین ملزم به اجرای تمامی مفاد آن می باشند.

ماده 2):رعایت نکات

فروشگاه اینترنتی مجنونی وب سایت با آدرسwww.majnooni.com    است. که یک زیرساخت آنلاین و برای توزیع و فروش محصولات تامین کنندگان کالاهای مجاز، نقش بازاریاب را دارد و حقوق مادی و معنوی آن متعلق به فروشگاه اینترنتی مجنونی  می باشد.

۳- مشتری / مصرف کننده نهایی یا خریدار : به شخص حقیقی یا حقوقی اطلاق میشود که کالا یا خدمات مورد نیاز خود را از طریق فروشگاه اینترنتی مجنونی سفارش می دهد.

۴- تامین کننده / فروشنده کالا : هر شخص حقیقی یا حقوقی که به واسطه انعقاد قرارداد با فروشگاه اینترنتی مجنونی به عنوان فروشنده، امکان فروش کالا و خدمات خود به مشتریان نهایی را از طریق سایت فروشگاه اینترنتی مجنونی دارد.

۵- قرارداد : به مجموعه شرایط توافق شده به صورت الکترونیکی یا مکتوب فیمابین فروشگاه اینترنتی مجنونی و تامین کننده اطلاق می شود که مطابق آن، شرایط لازم برای فراهم آمدن امکان فروش کالا در سایت فروشگاه اینترنتی مجنونی ، به تایید فروشگاه اینترنتی مجنونی و تامین کننده می رسد. و برای طرفین لازم الاجراست.

6- حق الزحمه : معادل ریالی درصدی معین از قیمت فروش هر گروه از کالاهای تامین کننده در سایت فروشگاه اینترنتی مجنونی است.

7- محصول : انواع کالاهای تامین کننده که قرار است از طریق وب سایت فروشگاه اینترنتی مجنونی در قالب متن و عکس، صدا و فیلم، برای مشتری ارائه می گردد.

ماده ۳) موضوع قرارداد:
اقدام فروشگاه اینترنتی مجنونی به بازاریابی برای فروش کالاهای تامین کننده از طریق نمایش و ارائه محصولات در وب سایت فروشگاه اینترنتی مجنونی به نشانی    www.majnooni.com   مطابق قانون تجارت الکترونیک

ماده ۴) حق الزحمه
حق الزحمه فروشگاه اینترنتی مجنونی مطابق با پیوست (1)دستورالعمل محاسبات مالی که ضمیمه ی قرارداد و جزء لاینفک آن است محاسبه خواهد شد.

ماده 5) تعهدات

فروشگاه اینترنتی مجنونیبر اساس مفاد این قرارداد فروشگاه اینترنتی مجنونی متعهد به انجام امور ذیل می باشد:
۱-۸)هماهنگی با کلیه شرکت های پستی، جهت ارسال کالاها به مشتری بر عهده فروشگاه اینترنتی مجنونی می باشد.
۲-۸) فروشگاه اینترنتی مجنونی مجاز است با عنایت به شرایط و سیاست های رکت، در صورت نیاز شرایط و بندهای قرارداد را اصلاح نماید. تغییرات به محض به روزرسانی و اطلاع به تامین کننده، اجرایی خواهد شد و ادامه همکاری تامین کننده به منزله پذیرش تغییرات خواهد بود
۳-۸) فروشگاه اینترنتی مجنونی آموزش های لازم را به تامین کننده جهت به روزرسانی لیست کالاها، موجودی آنها و قیمت فروش ارائه خواهد داد.
۴-۸) فروشگاه اینترنتی مجنونی می تواند محتوای ارائه شده توسط تامین کننده و محتوای پیوند داده شده با آن را به منظور ارزیابی و آزمایش، مورد استفاده قرار داده و آنها را در آرشیو خود نگهداری نماید.

ماده 6) خسارات قراردادی
چنانچه به موجب این قرارداد از جانب تامین کننده خسارتی به فروشگاه اینترنتی مجنونی یا مشتری نهایی وارد آید، تامین کننده ضامن جبران خسارت می باشد. بدیهی است شرایط این ماده جدای از ماده جرایم این قرارداد است و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

ماده7) فسخ قرارداد
۱-۱۳) هر یک از طرفین می تواند با اعلام کتبی ۳۰ روزه به طرف مقابل، قرارداد را فسخ نماید و در این فاصله طرفین باید تعهدات جاری و تسویه حساب خود را به نحو کامل انجام داده یا برای انجام آن به نحوی که مقتضی می دانند با توافق یکدیگر مهلتی تعیین نمایند.
۲-۱۳)ب فروشگاه اینترنتی مجنونی می تواند در مدت اعتبار این قرارداد بنا به تشخیص خود یا بروز تخلفات تامین کننده طبق پیوست (3)دستورالعمل رسیدگی به تخلفات، قرارداد را خاتمه داده و با اخطار قبلی یا بدون آن دسترسی تامین کننده به کلیه سیستم های فروشگاه اینترنتی مجنونی را معلق نماید. در این صورت تمامی حقوق و امتیازات اعطا شده از جانب فروشگاه اینترنتی مجنونی به تامین کننده متوقف خواهد شد و حق فروشگاه اینترنتی مجنونی برای رد درخواست مجدد همکاری با تامین کننده محفوظ است.
۳-۱۳) در صورت محقق شدن هر یک از حالات پیوست (۳) دستورالعمل رسیدگی به تخلفات یا هر عنوان تخلف عمدی یا قصور فاحش از سوی تامین کننده، فروشگاه اینترنتی مجنونی می تواند با اخطار کتبی و قبلی ده روزه قرارداد حاضر را فسخ نماید. در این صورت فروشگاه اینترنتی مجنونی با لغو امتیاز کاربری، عرضه کالاهای تامین کننده را متوقف خواهد نمود.

ماده 8) اقامتگاه قانونی طرفین
نشانی و اقامتگاه قانونی فروشگاه اینترنتی مجنونی در وب سایت رسمی آن قید گردیده و اقامتگاه تامین کننده نیز همان محلی است که در فرم پنل تامین کننده توسط ایشان ثبت گردیده است و هر گونه تغییر در نشانی و اقامتگاه باید به اطلاع طرف دیگر برسد. ارسال هرگونه مکاتبات و اوراق عادی و رسمی به این نشانی ها، ابلاغ شده واقعی تلقی می شود.

ماده 9) ضمائم و پیوست ها
۱۵-۱)پیوست ۱- دستورالعمل محاسبات مالی

نوع کالا درصد حق الزحمه نوع کالا درصد حق الزحمه
خانه و آشپزخانه قاب عکس دیجیتال %5
لوازم خانه و آشپزخانه برقی 5% لوازم الکترونیکی  خودرو %5
**لوازم خانگی  برقی حجیم 3% لوازم جانبی صوتی خودرو %10
مد و لباس الکترونیک
پوشاک زنانه و مردانه %10 لوازم ذخیره سازی اطلاعات %3
زیورالات واکسسوری چرمی وغیر چرمی،شال و روسری %10 لوازم جانبی الکترونیکی %10
ساعت 10% ابزارالات و خودرو
زیورالات طلا 5% خودرو %3
کفش %11 ابزارالات %7
کیف و چمدان %11 ابزارالات برقی %5
لباس ورزشی %9 سبک زندگی
*بچگانه %9 خانه و سبک زندگی %10
صوتی و تصویری و دوربین بهداشت منزل %7
پخش کننده دیجیتال و دیسک %5 سوپر مارکت %7
ویدیو پروژکتور %5 کامپیوتر و تجهیزات اداری
فیلم و بازی 3% موبایل و تبلت %3
سینمای خانگی و سیستم صوتی %5 کامپیوتر قابل حمل %3
لوازم جانبی تلویزیون %10 کامپیوتر رومیزی %3
تلویزیون 4% اسکنر %3
کنسولهای بازی 5% پرینتر %2
لوازم جانبی کنسولهای بازی %18 لوازم جانبی پرینتر و اسکنر %6
دوربین و تجهیزات تصویر برداری %3 قطعات کامپیوتر %3
دوربین امنیتی و تجهیزات جانبی %5 مانیتور %3
لوازم جانبی دوربین %10 تلفن و فکس %3
زیبای و سلامت ماشین های اداری %3
لوازم ارایشی %8 مبلمان اداری %3
عطر %8
اسباب بازی و سرگرمی %10 لوازم جشن ،مهمانی و تولد %10
وسایل پزشکی %4

** به کالاهایی گفته می شود که ابعاد ان بزرگتر مساوی ۵۰ * ۵۵ * ۸۵ یا وزن آن بزرگتر مساوی ۳۰ کیلوگرم یخچال، فریزر، اجاق گاز، فر حجیم، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مبلمان، سرویس خواب…. باشد.

* کلیه لباس کودک که شامل لباس، کفش، اکسسوری و لباس ورزشی می شود.

ماده 1 ) حق الزحمه فروشگاه اینترنتی مجنونی مشمول قانون مالیات برارزش افزوده می باشد که مبلغ آن به صورتحساب ها اضافه و از تامین کننده دریافت می گردد.

ماده 2) مفروض است که کلیه قیمت های ارائه شده توسط تامین کننده بر روی وب سایت فروشگاه اینترنتی مجنونی ، به صورت مقطوع و شامل مالیات بر ارزش افزوده بوده (در صورت عدم معافیت کالا) و مبلغ آن توسط خریدار نهایی پرداخت می گردد.

ماده 3) مسئولیت دریافت وجه سفارشات از مشتریان برعهده فروشگاه اینترنتی مجنونی می باشد.
ماده 4) فروشگاه اینترنتی مجنونی می تواند میزان حق الزحمه یا نحوه دریافت مبالغ را تغییر دهد، تغییر میزان و نحوه دریافت آن از طریق پنل و یا پست الکترونیک به اطلاع تامین کننده خواهد رسید. در صورت اطلاع رسانی از سوی تامین کننده در رابطه با عدم پذیرش آن در مهلت مقرر، فروشگاه اینترنتی مجنونی می تواند علاوه بر تسویه حساب تا تاریخ مقرر، دسترسی وی به پنل تامین کنندگان را به حالت تعلیق در آورد.

ماده 5) فروشگاه اینترنتی مجنونی به صورت 10 روز، بهای محصولات فروش رفته در بازه زمانی یک ماهه را که از مشتری دریافت کرده (به غیر از سفارشات عودت شده) ، پس از کسر حق الزحمه و سایر هزینه ها و مبالغ ذکر شده در قرارداد، طی حواله بانکی و طی یک هفته کاری پس از محاسبه به تامین کننده پرداخت خواهد نمود. آغاز فرایند محاسبه، اولین روز کاری پس از 10روز می باشد. منظور از روزکاری، هر روز هفته، به استثنای پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی جمهوری اسلامی ایران، از ساعت ۸ الی ۱۷ است.

 

مفاد دستورالعمل:

ماده1) تامین کننده متعهد است در صورت اعمال هرگونه تغییر در نوع و بهای کالا، توقف تولید یا عرضه محصول، و همچنین تخفیف های ارائه شده به سایر خریداران را در اسرع وقت به فروشگاه اینترنتی مجنونی اطلاع دهد. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به فروشگاه اینترنتی مجنونی و مشتری نهایی، برعهده تامین کننده میباشد.

ماده 2 ) فروش کالا به مشتری نهایی، صرفا توسط تامین کننده صورت می پذیرد و فروشگاه اینترنتی مجنونی تنها زیر ساخت انجام فروش را فراهم می نماید لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری نهایی برعهده تامین کننده است (در رابطه با تامین کنندگان طلا این امر الزامی می باشد) و فروشگاه اینترنتی مجنونی مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوط به آن ندارد.

ماده 3) قیمت های مندرج بر روی سایت فروشگاه اینترنتی مجنونی ، می بایست رقابتی و حداقل برابر با قیمت کالاهای مشابه در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و یا غیر اینترنتی) باشد.

ماده 4) در صورت لغو شدن سفارش از سوی تامین کننده به دلیل “اتمام موجودی” یا “قیمت اشتباه”، و یا تاخیر در ارسال کالا از سوی تامین کننده، شرایط ذیل اعمال خواهد شد:

الف-۱) در صورتی که سفارش طی روز اول کاری به دلیل «اتمام موجودی» یا «قیمت اشتباه» از سوی تأمین کننده لغو گردد؛ صرفاً مبلغ کمیسیون به عنوان جریمه مصادره و هیچ گونه جریمۀ دیگری متوجه تأمین کننده نخواهد بود.

الف-۲) در صورتی که سفارش پس از روز اول کاری به دلیل «اتمام موجودی» یا «قیمت اشتباه» از سوی تأمین کننده لغو گردد؛ علاوه بر مبلغ کمیسیون، تأمین کننده به ازای هر کالا لغو شده متعهد به پرداخت مبلغ بیست هزار تومان در وجه فروشگاه اینترنتی مجنونی می باشد.

ب) تأخیر در ارسال کالا:
ب-۱) تأمین کنندگان شهر مهاباد موظفند تمامی سفارش های خود را طی دو روز کاری پس از ثبت سفارش به مراکز دریافت بفروشگاه اینترنتی مجنونی تحویل دهند. زمان مذکور برای تأمین کنندگان خارج از شهر مهاباد، سه روز کاری می باشد.

ب-۲) در صورت عدم تحویل کالا طی زمان تعیین شده به مراکز دریافت فروشگاه اینترنتی مجنونی ، تأمین کننده متعهد به پرداخت مبلغ نه هزار تومان به ازای هر کالا به صورت روزانه می باشد.

ب-3) در صورت عدم تحویل کالا تا پنج روز پس از ثبت سفارش به مراکز دریافت فروشگاه اینترنتی مجنونی ، فروشگاه اینترنتی مجنونی می تواند کالا را لغو کند. در این صورت به ازای هر کالای لغو شده، کمیسیون و مبلغ سی هزار تومان علاوه بر جرایم بند ب-۲ از تأمین کننده دریافت می شود.
ج) نرخ لغو سفارش های ماهانه:
ج-۱) با توجه به نرخ لغو کالاها، فروشگاه اینترنتی مجنونی می تواند نسبت به اعمال محدودیت هایی در رابطه با تعداد سفارش های مجاز تأمین کننده اقدام نماید. همچنین در صورتی که در دو ماه متوالی، نرخ لغو کالاهای تأمین کننده بیش از ۲۰ درصد باشد، فروشگاه اینترنتی مجنونی می تواند نسبت به تعلیق حساب کاربری تأمین کننده اقدام نماید. این مورد در رابطه با تأمین کنندگانی که حداقل ده سفارش در ماه داشته باشند اعمال می شود.

ماده 5) عودت کالا
۱-5) طرفین توافق می نمایند عودت کالا تا 1۰ روز از زمان تحویل آن به مشتریان قابل قبول باشد. تامین کننده مرجوع کردن کالا و یا تعویض کالا را تحت شرایط زیر پذیرفت:

الف) کالای تحویل داده شده توسط تامین کننده معیوب، تاریخ مصرف گذشته یا مطابق مندرجات سفارش کالا و توصیفات آن نباشد. در این شرایط، فروشگاه اینترنتی مجنونی پس از وصول کالا از مشتری، آن را به تامین کننده عودت می دهد و تامین کننده در ظرف یک روز کاری پس از دریافت آن، کالا را مطابق انتخاب مشتری تعویض نموده و یا کل مبلغ آن را عودت دهد. چنانچه کالا به علت کمبود موجودی قابل تعویض نباشد، تامین کننده ملزم است بهای کالا را از طریق فروشگاه اینترنتی مجنونی به مشتری عودت نماید.
ب) کالا در شرایط آکبند به هر دلیل توسط فروشگاه اینترنتی مجنونی یا مشتری نهائی عودت داده شود. در این شرایط تامین کننده موظف به عودت مبلغ کالا می باشد.
۲-5) در رابطه با هزینه حمل و نقل سفارشات عودت داده شده از(یا به) مشتری، موارد به شرح ذیل می باشد:
الف) تنها در صورتی هزینه های حمل و نقل عودت سفارشات بر عهده تامین کننده است که عودت کالا ناشی از کالای معیوب و یا ناقص و یا ارسال کالای مغایر با سفارش مشتری (رنگ، سایز، مدل و غیره) باشد. در این صورت به ازای هر سفارش مبلغ ۲۲۰،۰۰۰ ریال از تامین کننده جهت کلیه هزینه های ارسال و دریافت عودت کالا کسر می گردد.
ب) در صورتی که عودت کالا ناشی از قصور تامین کننده نباشد، هیچ گونه هزینه حمل و نقل عودت سفارش شامل حال تامین کننده نخواهد شد.

ماده 10) جزئیات و هزینه های حمل و نقل کالاهای حجیم (Bulky)

۴-10- ارسال کالاهای حجیم برای سفارش های خارج از شهر مهاباد بر عهده فروشگاه اینترنتی مجنونی ( دریافت از محل تامین کننده و تحویل به محل مشتری ) می باشد و تامین کننده متعهد به پرداخت مبلغ ۶۰۰،۰۰۰ ریال در وجه فروشگاه اینترنتی مجنونی به ازای هر کالا می باشد.

۵-۱0- در صورتی که ارسال کالا به مشتری توسط فروشگاه اینترنتی مجنونی و یا نماینده معرفی شده فروشگاه اینترنتی مجنونی صورت پذیرد، تامین کننده می بایست کالا را به صورت آکبند و در بسته بندی متناسب تحویل گردد. همچنین در زمان تحویل کالا از محل تامین کننده، رسید دریافت کالا به تامین کننده ارائه خواهد شد.

۶-۱0- در صورتی که تامین کننده کالای سفارش مشتریان را تامین ننماید، تامین کننده متعهد به پرداخت کمیسسون فروشگاه اینترنتی مجنونی می باشد. همچنین در صورتی که درصد کالاهای تامین نشده تامین کننده در هر ماه بیش از ۲% کل سفارش های تامین کننده در همان ماه باشد، به ازای هر کالای تامین نشده، مبلغ ۱،۵۰۰،۰۰۰ ریال از سوی تامین کننده به فروشگاه اینترنتی مجنونی به عنوان ضرر و زیان پرداخت می گردد.

۷-۱0- در صورت ارسال کالای غیر منطبق با آنچه در شرح کالا در سایت فروشگاه اینترنتی مجنونی ذکر شده است، مشتری می تواند از قبول کالا خودداری نماید (در زمان تحویل) و یا نسبت به عودت آن اقدام نماید (پس از تحویل کالا). در این شرایط سرویس حمل فروشگاه اینترنتی مجنونی / سرویس حمل تامین کننده متعهد به پذیرش کالا و عودت آن به محل تامین کننده می باشند و تامین کننده متعهد به پذیرش عودت کالا می باشد. در صورت عودت کالا توسط سرویس حمل فروشگاه اینترنتی مجنونی ، تامین کننده می بایست نسبت به پرداخت ۶۰۰،۰۰۰ ریال در وجه فروشگاه اینترنتی مجنونی (علاوه بر هزینه ارسال کالا به مشتری، مندرج در بندهای ۳-۱۵ و ۴-۱۵ همین ماده) به ازای هر کالا پرداخت نماید.

 

 

برچسب ها :

نظرات شما

قالب فروشگاهی