میز ناهار خوری چیست ؟

میز ناهار خوری چیست؟

میز ناهار خوری خیلی وقت‌ها پیش در یونان باستان کشف شد. در یونان در غارها از سنگ هایی به عنوان میز استفاده می کردند و غذا را روی آن قرار می دادند و بعداً روی چهارپایه سنگ های مربعی شکل می نشستند و از آن به عنوان میز نهارخوری استفاده می‌کردند و بعداً در مصر نیز یزنهارخوری تکامل یافته و برای استفاده بهتر ، بهبود یافت.

همچنان که امروزه مشاهده می کنید انواع مدل های میز ناهار خوری شیک و سبک های مدرن ، سلطنتی و کلاسیک همه برگرفته از مدل های قدیم یونان و مصر هستند که با توجه به هنر طراحی و تلفیق هنر امروزی کار های خیلی جدید و خیلی عالی تولید شده است پس میز ناهارخوری که از قرن ها پیش تولید شده و وسیله‌ای بوده است برای صرف غذا و دور هم نشستن خانواده.

میز ناهار خوری چیست ؟

 

با توجه به تاریخچه ای که در این مقاله با شما ارائه دادیم  می‌توان گفت میزنهارخوری عبارتند از یک وسیله ای که روی آن غذا میل می کنند . انواع مدل میز ناهار خوری وجود دارد و سبک های مختلف.

سبک هایی از قبیل مدرن، کلاسیک ، سلطنتی و غیره که در این سبکها نیز انواع شکل و سایز وجود دارند . مثلا در مدل کلاسیک میز نهار خوری گرد ، مربعی شکل ، مستطیل شکل و مثلثی شکل وجود دارد که هر یک به نوبه خود برای دکوراسیونی ست خواهند بود. مثلاً برای میز گرد می توان در فضای باز استفاده کرد برای میز مربع مستطیل شکل در مکان‌های یا در جاهایی که فضا کم دارند استفاده کرد.

 

حالا با توجه به تعاریف مدل ها می توان در مدل مستطیل شکل یا مربع شکل به سایز دو نفره ، چهار نفره، ۶ نفر، ۸ نفره و تا سایز ۲۰ نفر نیز اشاره کرد . و در مدل گرد نیز به همان شکل می باشد اما در مدل های گرد حداکثر تا سایز و تعداد ۱۲ نفره تولید و استفاده میشود.

 

میز ناهار خوری

مزایای و معایب

از مزایای و معایب میز ناهار خوری مستطیل شکل یا مربعی شکل می توان به این اشاره کرد، که میز مستطیلی یا مربعی شکل برای فضا و مکانی خوبند که جا کم دارید ،البته برای فضای باز و بزرگ نیز زیبا و عالی هستند و میز مستطیلی و مربعی شکل عمومیت بیشتری دارند در اجتماع و در منازل و مصرف زیادتری نیز نسبت به میز ناهارخوری گرد دارند.

و اما میز غذاخوری گرد معمولا میز غذاخوری گرد برای خانه های یا اتاقهای استفاده می شود که فضای اضافی زیاد دارند و فضا باز هستش و از مزایای خوب به میز ناهار خوری گرد می توان به این اشاره کرد که هنگام صرف غذا شما تسلط کامل به میز و غذا دارید و همچنین استفاده از میز غذاخوری گرد صمیمیت بیشتری بین افراد خانواده یا مهمانان ایجاد خواهد کرد.

بعضی وقت ها یا خیلی وقتها پیش معمولاً میزناهارخوری یک کالای دکوری یا لاکچری در منزل بود و معمولاً در هر خانه ای پیدا نمی شد و گاهاً از ۲۰ منزل یا ۲۰ خونواده ،چند خانواده ای میز ناهار خوری داشتند و بقیه بدون داشتن میز غذاخوری ،همه دور یه سفره می‌نشستند روی زمین و سفره پهن می کردند و میزناهارخوری عمومیت چندانی نداشت اما حالا اگر به خونه ای سر می زنید یا به دوستان و فامیل سر میزنن یا خونه خودتون مطمئناً حداقل یک میز ناهار خوری وجود دارد.(میز ناهار خوری چیست)

 

میز غذا خوری مدرن

 

اما اگر الان توجه کرده باشید خانواده ها معمولا دو عدد میز ناهار خوری دارند  یکی برای پذیرایی مهمان که معمولاً از شش نفره شروع میشه تا ۲۰ نفره و یکی دیگه که از دو نفره شروع میشه تا ۴ نفره برای استفاده عموم خانواده. پس همچنان که گفتم میز ناهارخوری خیلی عمومیت پیدا کرده بین خانواده های ایرانی . با همه این تفاصیل حتماً قبل از خرید میز ناهار خوری به مواردی که در مقالات بعدی و مقالات که در فروشگاه تخصصی میزنهارخوری مجنونی به  آن اشاره شده توجه کنید و مقالاتی که در زیر آورده شده اند حتماً مطالعه کنید که خدایی نکرده هنگام‌خرید از انتخابتون پشیمان نشوید و از خریدتون دلسرد نباشید.(میز ناهار خوری چیست)

 

مقالات عالی در مرود میز ناهار خوری

مدل میز ناهار خوری

قیمت میز ناهار خوری کلاسیک

فروش میز ناهار خوری

لذت استفاده از میز ناهار خوری گرد

استاندارد طراحی میز ناهار خوری

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.