گلدان مناسب گل ارکیده مصنوعی

گلدان مناسب برای گل ارکیده مصنوعی

ارکیده‌ها، با گلبرگ‌های ظریف و رنگ‌های چشم‌نواز، از محبوب‌ترین گل‌ها برای تزئین منزل هستند.  اما انتخاب گلدان مناسب، نقشی کلیدی در افزایش زیبایی گل ارکیده مصنوعی و همچنین دکوراسیون منزل شما دارد. من شایان مامندی هستم از تیم تحریریه سایت مجنونی و در این مقاله، به بررسی تمام نکاتی که برای انتخاب گلدان مناسب برای گل ارکیده مصنوعی می‌پردازم. با مطالعه کامل این مقاله یک انتخاب شگفت‌انگیز برای گلدان مناسب گل ارکیده مصنوعی خواهید داشت، پس با من همراه باشید و در هر بخش دچار سوالی شدید از قسمت نظرات مطرح کنید تا سریعا پاسخ دهم.

نکات مهم انتخاب گلدان برای گل ارکیده مصنوعی

برای گل ارکیده چه گلدانی مناسب است؟

اگر قصد دارید یک انتخاب معرکه برای خرید گلدان مناسب برای گل ارکیده مصنوعی داشته باشید، بهتر است اول از هر چیز به اصول انتخاب گلدان دقت کنید، به‌صورت خلاصه، اصولی که برای خرید گلدان مناسب نیاز دارید را به‌ صورت زیر مشخص می‌کنیم:

 • رنگ گلدان
 • اندازه گلدان
 • جنس گلدان
 • محل قرارگیری گلدان

در ادامه به بررسی تک تک این موارد خواهیم پرداخت و با استفاده از آنها بهترین گلدان برای گل ارکیده مصنوعی خود را می‌توانید انتخاب کنید. اما قبل از ادامه مطلب از شما عزیزان دعوت می‌کنم سایر مقالات موجود در وبلاگ مجنونی که شامل اطلاعات به شدت مفیدی هستند را از طریق لینک‌های زیر مطالعه کنید:

 1. گل لمسی چیست
 2. هر گل نماد چیست
 3. گل مصنوعی بهتره یا طبیعی؟
 4. گل مصنوعی برای دکوراسیون منزل
 5. انواع گل ارکیده با عکس
 6. جدیدترین مدل گل و گلدان کنار سالنی با قیمت
 7. طرز چیدن گل ارکیده مصنوعی در گلدان
 8. گل و گلدان رومیزی جدید
 9. طرز شستشوی گل مصنوعی در منزل
 10. طرز مراقبت از گل مصنوعی
 11. دسته گل مناسب برای مجلس ترحیم

تناسب رنگ گل ارکیده و گلدان

اولین نکته‌ای که باید در خرید گلدان مناسب گل ارکیده مصنوعی به آن توجه کنید، تناسب بین رنگ گل و رنگ گلدان است. در اینجا اول باید هدف خود را مشخص کنید که قرار است رنگ گل بیشتر به چشم بیاید یا رنگ گلدان؟ اگر قصد دارید گل شما بیشتر به چشم بیاید بهتر است برای گلدان از رنگ خنثی استفاده کنید، مثلا برای گل ارکیده مصنوعی نارنجی از رنگ گلدان سفید استفاده کنید.

اگر قصد دارید یک گلدان شیک داشته باشید که در اولین نگاه توجه به سمت گلدان جلب شود، می‌توانید مورد بالا را برعکس کنید، مثلا برای گل ارکیده سفید از گلدان بنفش یا مشکی استفاده کنید. اگر هم قصد دارید که هم گل و هم گلدان توجه‌ها را به خود جلب کنید می‌توانید از رنگ‌های مکمل بین گل و گلدان استفاده کنید؛ به عنوان مثال برای گل ارکیده سفید از گلدان رنگ کرم استفاده کنید که یک ترکیب به شدت فوق‌العاده را ایجاد می‌کنید.

تناسب رنگ گلدان گل ارکیده و رنگ دکوراسیون منزل

دومین مورد در انتخاب گلدان مناسب گل ارکیده، توجه به دکوراسیون منزل شماست. اگر دکوراسیون منزل شما از نوع مدرن است، بهتر است از رنگ‌های خنثی و ساده مثل سفید یا کرم استفاده کنید. اگر برای منزل خود از دکوراسیون سنتی استفاده می‌کنید توصیه ما استفاده از رنگ‌های گرم و شلوغ است، به عنوان مثال استفاده از رنگ گلدان آبی مدل سفالی که می‌تواند یک ترکیب رویایی با دکوراسیون سنتی ایجاد کند.

اندازه گلدان مناسب برای گل ارکیده مصنوعی

همانطور که گفته شد، ارتفاع گلدان باید به گونه‌ای باشد که گل ارکیده مصنوعی به طور کامل در آن جای بگیرد و نیازی به خم شدن یا کوتاه کردن ساقه‌ها نباشد. به طور کلی، ارتفاع گلدان باید حدود 2/3 ارتفاع گل ارکیده باشد. در صورتی که ارتفاع گلدان کمتر از این مقدار باشد، اصلا به چشم نخواهد آمد و در صورتی که بیشتر باشد، گلدان در چشم خواهد بود و گل ارکیده مصنوعی شما کمتر به چشم خواهد آمد. به ابعاد زیر دقت کنید که یک مثال عینی برای درک بهتر اندازه گلدان مناسب برای گل ارکیده مصنوعی است:

 • گل ارکیده با ارتفاع 50 سانتی‌متر: گلدان با ارتفاع 30 تا 35 سانتی‌متر
 • گل ارکیده با ارتفاع 70 سانتی‌متر: گلدان با ارتفاع 45 تا 50 سانتی‌متر
 • گل ارکیده با ارتفاع 100 سانتی‌متر: گلدان با ارتفاع 60 تا 70 سانتی‌متر

جنس گلدان

چهارمین موردی که در انتخاب گلدان باید به آن دقت کنید، جنس گلدان مورد استفاده است. قاعدتا توصیه نمی‌کنیم که از گلدان پلاستیکی استفاده کنید زیرا زیبایی آنچنانی ایجاد نخواهد کرد؛ اما اگر بخواهیم به شما جنس گلدان مناسب را معرفی کنیم می‎‌توان به گلدان‌های سفالی، گلدان‌های شیشه‌ای، گلدان‌های کریستالی و گلدان فلزی اشاره کرد که انتخاب هر کدام از آنها وابسته به رعایت اصول قبلی و همچنین سلیقه شخصی شما دارد، به عنوان مثال گلدان سفالی بیشتر برای دکوراسیون سنتی استفاده می‌شود و سایر گلدان‌ها برای دکوراسیون مدرن.

محل قرارگیری گلدان

محل قرارگیری گل ارکیده مصنوعی شما کجاست؟ اگر قصد خرید گلدان برای گل ارکیده مصنوعی رومیزی را دارید باید از ابعاد کوچک گل و گلدان استفاده کنید و اگر قصد خرید گلدان برای گل ارکیده مصنوعی کنار سالنی را دارید بهتر است از ابعاد بزرگتر استفاده کنید. محل قرارگیری گلدان و گل ارکیده مصنوعی در انتخاب ابعاد به شدت حائز اهمیت است. در ادامه به بررسی عینی انواع گلدان برای گل ارکیده مصنوعی خواهیم پرداخت که انتخاب را برای شما به شدت آسان خواهد کرد.

گلدان ارکیده شیشه‌ای

گلدان شیشه ای برای گل ارکیده مصنوعی

اولین نوع گلدانی که برای گل ارکیده مصنوعی خود می‌توانید استفاده کنید، گلدان شیشه‌ای است. این گلدان مناسب سبک دکوراسیون مدرن و مینیمال است. شفافیت و ظرافت گلدان‌های شیشه‌ای با سادگی و خطوط صاف دکوراسیون مدرن به خوبی همخوانی دارد. همچنین گلدان شیشه‌ای برای استفاده در فضای داخلی منزل از جمله روی میز مناسب‌تر است. ارتفاع مناسب برای گلدان شیشه‌ای در محل فضای داخلی منزل 30 تا 50 سانتی‌متر است. گلدان شیشه‌ای برای گل ارکیده مصنوعی به دلیل وجود شفافیت، زیبایی بصری خاصی را ایجاد خواهد کرد.

اما این نوع گلدان معایب خود را نیز دارد، از جمله شکنندگی بالا که نیاز به مراقبت در این نوع گلدان را افزایش خواهد داد. از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به زیباترین گلدان‌های شیشه‌ای با قیمت بسیار مناسب دسترسی داشته باشید:

گلدان ارکیده کریستالی

گلدان کریستالی برای گل ارکیده مصنوعی

گلدان کریستالی برای گل ارکیده مصنوعی بیشتر مناسب سبک دکوراسیون مدرن، کلاسیک و لوکس است. درخشش و شفافیت کریستال، جلوه‌ای شیک و مجلل به دکوراسیون شما می‌بخشد؛ اما بهتر است قبل از انتخاب گلدان کریستالی برای گل ارکیده مصنوعی به موارد زیر توجه کنید:

 • شکنندگی: گلدان‌های کریستالی شکننده هستند. در هنگام حمل و نقل و جابجایی گلدان باید مراقب باشید که به زمین نیفتد و نشکند.
 • قیمت بالا: گلدان‌های کریستالی معمولاً گران‌تر از گلدان‌های پلاستیکی، سفالی و شیشه‌ای هستند.
 • وزن بالا: گلدان‌های کریستالی سنگین‌تر از گلدان‌های دیگر هستند.
 • نیاز به مراقبت بیشتر: برای حفظ شفافیت و درخشش کریستال، باید به طور مرتب آن را تمیز کنید.

از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به زیباترین گلدان‌های کریستالی با قیمت بسیار مناسب دسترسی داشته باشید:

گلدان ارکیده فلزی

گلدان فلزی برای گل ارکیده مصنوعی

گلدان فلزی یکی از گزینه‌های جذاب و بادوام برای گل ارکیده مصنوعی شما است. این نوع گلدان در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع موجود است و می‌تواند با انواع دکوراسیون‌ها همخوانی داشته باشد. استفاده از گلدان فلزی برای دو نوع دکوراسیون مدرن و مینیمال توصیه می‌شود. گلدان فلزی معمولا مزیت‌های خاص خود را دارند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوام و استحکام بالا: گلدان‌های فلزی در برابر ضربه و خوردگی مقاوم هستند و عمر طولانی دارند.
 • وزن مناسب: گلدان‌های فلزی به طور کلی از گلدان‌های سنگی و سفالی سبک‌تر هستند.
 • تنوع در طرح و رنگ: گلدان‌های فلزی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود هستند که می‌توانید با توجه به سلیقه خود و نوع دکوراسیون منزلتان، گلدان مناسب را انتخاب کنید.
 • مناسب برای فضای باز: گلدان‌های فلزی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مقاوم هستند و می‌توان از آنها در فضای باز نیز استفاده کرد.

برای مشاهده جذابترین مدل‌های گلدان فلزی توصیه می‌کنم از لینک‌های زیر استفاده کنید تا نمونه‌های بی‌نظیر این سبک گلدان را مشاهده نمایید:پ

گلدان فانتزی برای ارکیده مصنوعی

یکی از انتخاب‌هایی که می‌توانید برای انواع زیادی از دکوراسیون‌های خانگی استفاده کنید، گلدان فانتزی برای گل ارکیده مصنوعی است. گلدان فانتزی نوعی گلدان با طرح‌ها و رنگ‌های غیرمعمول و خلاقانه است که می‌تواند به زیبایی دکوراسیون منزل شما بیفزاید. این نوع گلدان برای گل ارکیده مصنوعی انتخابی مناسب است، زیرا می‌تواند زیبایی گل ارکیده را به طور کامل به نمایش بگذارد. در اینجا به 3 مورد از مزیت‌های گلدان فانتزی برای ارکیده مصنوعی اشاره خواهیم کرد:

 • زیبایی و جذابیت: گلدان‌های فانتزی با طرح‌ها و رنگ‌های خلاقانه خود می‌توانند به دکوراسیون منزل شما جلوه‌ای منحصر به فرد ببخشند.
 • تنوع در طرح و رنگ: گلدان‌های فانتزی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود هستند که می‌توانید با توجه به سلیقه خود و نوع دکوراسیون منزلتان، گلدان مناسب را انتخاب کنید.
 • مناسب برای گل ارکیده مصنوعی: گلدان‌های فانتزی می‌توانند زیبایی گل ارکیده مصنوعی را به طور کامل به نمایش بگذارند.

از طریق لینک‌های زیر می‌توانید به زیباترین گلدان‌های فانتزی با قیمت بسیار مناسب دسترسی داشته باشید:

گلدان رومیزی گل ارکیده مصنوعی

گلدان رومیزی گل ارکیده مصنوعی

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز اشاره شد، گلدان رومیزی نباید از نظر ابعاد زیاد بزرگ و شلوغ کننده باشد؛ در این قسمت قصد دارم به شما یک سبک فوق‌العاده که در فروشگاه گل و گلدان مصنوعی وجود دارد را معرفی کنم که به شدت مناسب اکثر سبک‌های دکوراسیون است و آن هم گلدان فلزی با رنگ مشکی و طلایی است و نمونه آن را در تصویر بالا می‌توانید مشاهده کنید. همچنین برای مشاهده سایر سبک‌ها و قیمت هر یک توصیه می‌کنم از لینک‌های زیر استفاده کنید:

گلدان کنار سالنی گل ارکیده مصنوعی

گلدان کنار سالنی برای گل ارکیده مصنوعی

گلدان کنار سالنی گل ارکیده مصنوعی می‌تواند به عنوان یک عنصر زیبا و چشم‌نواز، دکور منزل شما را ارتقا دهد. این گلدان‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف موجود هستند و می‌توانند با انواع دکوراسیون‌ها همخوانی داشته باشند. در تصویر بالا یک نمونه به شدت جذاب از گلدان کنار سالنی برای گل ارکیده مصنوعی را می‌توانید مشاهده کنید. در تصویر بالا یک نمونه از بهترین گلدان‌ کنار سالنی با گل ارکیده مصنوعی را می‌توانید مشاهده کنید که یک سبک عام پسند است. برای مشاهده سایر طرح‌ها و محصولات می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

دوستان عزیزم به پایان بررسی گلدان مناسب برای گل ارکیده مصنوعی رسیدیم و سعی کردم کامل‌ترین اطلاعات را در این زمینه تقدیم حضور شما عزیزان کنم؛ در صورت وجود هر نوع سوال و ابهام توصیه می‌کنم همین الان از بخش نظرات مطرح کنید تا سریعا پاسخگوی شما عزیزان باشیم و برای مشاهده سایر محتواهای وبلاگ می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

دیدگاه شما

2 دیدگاه

 1. خانم خانه دار گفت:

  ببخشید واسه چیدمان گل ارکیده مصنوعی در گلدان هم مقاله نوشتید؟ یا میتونید راهنماییم کنید؟

  • به زودی براتون یه مقاله معرکه با ویدیو منتشر می‌کنیم, اما اگه عجله دارید می‌تونید از مشاوره تیم مجنونی استفاده کنید؛ کافیه به شماره 09384420431 پیام بدید یا تماس بگیرید تا درخدمتتون باشیم.

0
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.